KOMUNIKAT 2018

OKRĘG

Powiadom znajomego:

K O M U N I K A T

Mężczyźni kończący w danym roku kalendarzowym 65 a kobiety 60 lat chcąc skorzystać z ulgi w opłatach muszą udokumentować swój 10 letni staż w PZW tak zdecydował Krajowy Zjazd Delegatów . W przypadku trudności z potwierdzeniem stażu istnieje możliwość złożenia oświadczenia z podpisem jednego świadka o tym ,że było się członkiem PZW / może to być w kilku kołach i rozłożone w latach/. Jeżeli oświadczenie okaże się nieprawdziwe danej osobie grozi sąd dyscyplinarny z wykluczeniem ze związku włącznie.

Jednocześnie przypomina się wszystkim opłacającym składki, że godnie z nowym Statutem PZW kto do 30 kwietnia danego roku nie uiści składki traci członkostwo w związku. Chcąc na nowo być członkiem musi opłacić tzw wpisowe w wysokości 25 zł. ZO PZW w Zielonej Górze w roku 2018 zniósł obowiązek wypełniania Rejestru Połowów, obowiązuje natomiast posiadanie Zezwolenia na połów ryb.

Wszyscy wędkarze zrzeszeni w PZW Okręg Zielona Góra są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków od chwili wyjścia z domu w drodze na ryby i z powrotem.